Saunování v parní lázni

Proč parní lázeň?

 • parní lázeň může zvláště v zimním období posílit odolnost organismu proti chřipce a nemocem z nachlazení, přispět k udržení tělesné kondice
 • udržuje štíhlou linii - při pobytu v parní lázni tělo spaluje spoustu kalorií, pokožka se více prokrvuje a lze tak bojovat i proti celulitidě. Celulitidu tvoří vodní a tuková usazenina pod kůží. Hluboké prohřátí tkání a následné pocení pomáhá odbourávat tyto vodní a tukové usazeniny
 • parní lázeň napomáhá k hlubokému čištění pórů, k odstranění odumřelých kožních buněk a nečistot

Koupí parního sprchového boxu získáte hned 3 možnosti jeho využití: 

 • alternativu k běžnému sprchovému boxu,
 • hydromasážní kabinu
 • a samostatnou parní lázeň.

Jaké máme základní typy parních lázní?

blahodárné účinky tepla

Pravidla saunování v parní lázni jsou principiálně stejné jako u suché sauny

 • Do páry vstupujeme minimálně 30 minut po jídle
 • Pobyt v páře by neměl být delší než 20 minut
 • Po lázni se osprchujeme vlažnou vodou, pak se řádně vytřeme ručníkem do sucha
 • Nutné doplňovat tekutiny

Parní lázeň můžeme do tréninkového cyklu zařadit častěji než suchou saunu, protože v páře je teplota jen o několik °C vyšší než teplota těla a nedochází tedy k tak velkým teplotním výkyvům. Obvykle doporučujeme kombinovat s jinými regeneračními prostředky. Četnost návštěv tohoto zařízení je individuální (1-4x /týden).

Saunování v parní lázni se nedoporučuje při chorobách srdce a krevního oběhu. Při kožních chorobách je nutno se poradit s lékařem. Do parní lázně by neměl chodit ani člověk s horečkou, neboť jeho termoregulační systém je narušen.

Ačkoliv parní lázeň uvolňuje, je to pro tělo extrémní zátěž, a tak se nedoporučuje, aby člověk chodil do sauny velmi unavený nebo nevyspalý. Člověk by neměl být ani hladový nebo naopak přejedený. Stejně tak by neměl mít žízeň.

Protože se člověk během saunování v parní lázni hodně potí, je nutno tělu dodávat dostatečné množství tekutin, v čemž je vhodné pokračovat i po skončení saunování.

Při saunování dětí je nutno brát v potaz jejich malé tělo a větší vnímavost vůči změnám teploty. Proto by se neměly saunovat v příliš teplých saunách nebo se vystavovat velkým změnám vlhkosti. Je možno vzít do sauny i několikaměsíční dítě. Je však třeba být velmi opatrný, protože malé dítě ještě nedokáže dobře ovládat svoji tělesnou teplotu a hrozí jeho přehřátí. Nikdy se nesmí saunovat bez dohledu dospělé osoby!

 

Co použít pro umocnění blahodárných účinků parní lázně na váš organismus?

 

Peelingové soli

Peelingové soli jsou určeny k důkladné očistě těla během saunování. V sauně nebo v parní lázni se díky teplotě a vlhkosti zpřístupní póry pokožky, což umožňuje pronikání mikročásteček soli do hloubky a odstranění veškerých nečistot z kůže. Složení minerálních látek v mořské vodě se velmi podobá složení minerálních látek v krevním séru. Sůl, hořčík, vápník, jód, fosfor a fluor jsou životně důležité pro náš organismus. Proto má používání peelingových solí vysoké regenerační účinky.

Použití: během saunování nebo parní lázně potírejte lehce své tělo 10-15 g soli tak dlouho, dokud se nerozpustí. Poté se důkladně osprchujte. Po takto důkladné očistě doporučujeme použití lehkého hydratačního mléka.

Peelingové soli během použití:

 • Vyčistí pokožku od nečistot
 • Odstraní odumřelé kožní buňky
 • Prokrví a regenerují pokožku

Naše nabídka:

Čekejte prosím...
Volejte ZDARMA: 800 880 816 Máte dotaz? Doprava nad 2000 ZDARMA Akční leták